Rada Rodzicow

Czym się zajmuje rada rodziców?

Szkolna Rada Rodziny jest głównym organem rady rodziców w Twojej szkole. Składa się ona z rodziców, którzy dobrowolnie zgłaszają się do pracy w radzie, wypełniając swoje zadania i uczestnicząc w zebraniach.

Rada rodzinna jest odpowiedzialna za ustalanie priorytetów rady, podejmowanie decyzji oraz zarządzanie społecznością rodziców w szkole.

Proces decyzyjny rady rodzinnej obejmuje głosowanie, dyskusje i konsensus przed podjęciem decyzji. Rada rodzinna podejmuje decyzje we wszystkich sprawach związanych ze szkołą, w tym dotyczących zapisów do szkoły, edukacji rodziców, wolontariatu/przywództwa i innych.

Jakie są zadania rady rodziców?

Rada rodzinna jest odpowiedzialna za wiele zadań, w tym za następujące:

• Ustalanie planu działania społeczności rodziców w szkole oraz programów spotkań i zajęć.
  • Planowanie wydarzeń dla społeczności, w tym spotkań towarzyskich, zajęć i zebrań.
  • Zarządzanie społecznością poprzez komunikację internetową i osobistą.
  • Tworzenie pozytywnej obecności społeczności w sieci, np. tworzenie strony internetowej lub publiczne umieszczanie ogłoszeń/informacji/newsów w mediach społecznościowych.
  • Zapewnienie rodzicom dostępu do zasobów, takich jak informacje o zasadach, wydarzeniach, nowościach i zasobach szkoły.
  • Utrzymanie obecności w sieci, np. poprzez zamieszczanie ogłoszeń, zdjęć lub informacji, by utrzymać kontakt ze społecznością.

Jak współpracować z Radą Rodziców?