Data wpisu: 30-03-22

Post dodany przez cutecate32

Dzien wolontariusza

Dzień wolontariusza - jak się przygotować?

Zanim wybierzesz się na dzień wolontariusza, upewnij się, że znasz wymagania i zasady obowiązujące w danej organizacji. W zależności od organizacji może obowiązywać dress code lub kodeks postępowania, którego musisz przestrzegać. W zależności od organizacji, w której pracujesz jako wolontariusz, możesz zostać poproszony o przyniesienie żywności lub innych artykułów dla organizacji.

Jeśli jesteś zainteresowany wolontariatem w schronisku dla zwierząt, przygotuj licencję psa. W zależności od organizacji, w której pracujesz, możesz zostać poproszony o podpisanie oświadczenia o zwolnieniu z odpowiedzialności. Pamiętaj, aby przed podpisaniem dokładnie zapoznać się z warunkami zlecenia.

Powinieneś także pamiętać, że w niektórych dniach i godzinach organizacje nie są otwarte dla zwiedzających. Należy dowiedzieć się, w jakich godzinach organizacja jest otwarta, aby przypadkiem nie znaleźć się w niewłaściwym miejscu.

Jakie są zalety bycia wolontariuszem?

  • Nawiązanie nowych znajomości - Wolontariat umożliwia poznanie nowych ludzi i nawiązanie przyjaźni na całe życie.
  • Zdobywanie nowych umiejętności - Wolontariat może być świetną okazją do zdobycia nowych umiejętności i doskonalenia już posiadanych.
  • Wzbogać swoje CV - w zależności od rodzaju wybranej formy wolontariatu, możesz wzbogacić swoje CV o cenne doświadczenie i umiejętności.
  • Godziny pracy na uczelni - Niektóre możliwości pracy wolontariackiej są zatwierdzane przez uczelnie wyższe jako godziny pracy.

Co można robić jako wolontariusz?

Możesz pełnić wiele różnych funkcji wolontariusza. Poniżej podajemy kilka przykładów, ale możesz też sprawdzić w organizacjach, w co chciałbyś się zaangażować.

  • Korepetytor - udzielanie korepetycji może być świetnym sposobem na wykorzystanie swoich umiejętności i pomoc innym w nauce. Regularne, indywidualne korepetycje to często najskuteczniejszy sposób pomagania innym w nauce.
  • Spaceruj z psami - spaceruj z psami dla organizacji, która zajmuje się ratowaniem i szkoleniem psów do służby. Może to być satysfakcjonujący sposób spędzania czasu, a ponadto będziesz mógł spędzić czas z psem, który w przeciwnym razie mógłby trafić do schroniska lub siedzieć na podwórku i czekać na adopcję.
  • Zastępstwo - Zastępstwo to sposób na pomoc psom, które czekają na adopcję w schroniskach, poprzez opiekę nad nimi przez krótki okres czasu i zapewnienie im opieki medycznej. Przydzielanie psów do schroniska przynosi wiele korzyści, takich jak wzbogacenie swojego CV i doświadczenia, nauczenie się nowych umiejętności i wniesienie wkładu w życie społeczności.

Jak zostać wolontariuszem?

Zanim zgłosisz się na wolontariat, sprawdź, czy dane doświadczenie pasuje do Twojego stylu życia i umiejętności. Na podstawie tych badań możesz też złożyć aplikację na interesujące Cię propozycje. Istnieje kilka źródeł, które pomogą Ci znaleźć możliwości pracy jako wolontariusz i dowiedzieć się więcej o wolontariacie.

Wiele organizacji posiada strony internetowe, na których znajduje się lista dostępnych możliwości pracy jako wolontariusz oraz więcej informacji o organizacji. Inne organizacje mogą udostępniać informacje w lokalnych biurach lub za pośrednictwem sieci.

Wszystkie te źródła mogą pomóc Ci w znalezieniu wolontariatu, który będzie pasował do Twojego planu zajęć, zainteresowań i stylu życia. Gdy już wybierzesz odpowiednią możliwość, złóż wniosek przez Internet.

Organizacja zazwyczaj prosi o dodatkowe informacje, takie jak życiorys, list motywacyjny i uzasadnienie chęci zostania wolontariuszem. Organizacje różnią się pod względem wymaganych informacji, ale dobrze napisana aplikacja pomoże Ci się wyróżnić, gdy będziesz ubiegać się o wolontariat.

Twój komentarz

{* *}