Żyj smacznie i zdrowo

14600972_730855050400159_7165091470790374924_n.jpg

„Żyj smacznie i zdrowo” to jeden z największych programów edukacyjnych o tematyce zdrowego żywienia w Polsce, pod patronatem marki WINIARY, prowadzony we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności w polskich gimnazjach. Program dotarł już do 80 % szkół gimnazjalnych w Polsce.

Nasza szkoła również wzięła czynny udział w 7. edycji programu promującego zdrowy tryb życia, racjonalne żywienie i smaczne gotowanie. Odpowiednia edukacja we wczesnym okresie życia to najlepszy sposób, by cieszyć się dobrą formą i zdrowiem w późniejszych latach.

Program ten to także niezwykła przygoda, która zachęca młodych ludzi do podejmowania pierwszych prób samodzielnego gotowania. Gimnazjaliści poznają również zalety wspólnych posiłków w rodzinnym gronie oraz zdobywają wiedzę na temat postaw proekologicznych oraz niemarnowania żywności.

Zobaczcie jakie pyszności,

w ramach lekcji wychowania fizycznego,

przygotowali nasi uczniowie.