Archiwum 2011/2012

Zawody pływackie

17 kwietnia 2012 r. odbyły się drugie zawody dla uczniów gdańskich szkół podstawowych z cyklu LUBIMY PŁYWAĆ I W PIŁKĘ GRAĆ

Inicjatorami i organizatorami cyklu zawodów są Rada Dzielnicy Gdańsk-Chełm oraz Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Gdańsku-Chełmie. Tym razem młodzież mogła rywalizować w pływaniu. Miejscem zawodów była Pływalnia MOSiR przy ul. Chałubińskiego w Gdańsku-Chełmie. Zawody odbyły się w ramach realizacji Projektu Respect Your Health Euroschools 2012.

W zawodach wzięło udział blisko 160 uczniów z 12 gdańskich szkół. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców rocznik 2000 (klasy V) i rocznik 1999 (klasy VI), na dystansach 25 metrów stylem motylkowym, grzbietowym i klasycznym oraz 50 metrów stylem dowolnym.

Na koniec wystartowano w sztafetach 4 x 25 metrów stylem dowolnym. W startach udział mogli brać tylko tacy uczniowie, którzy nie są zawodnikami zrzeszonymi i startującymi w zawodach klubowych.

W klasyfikacji drużynowej wygrała Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa gromadząc 121 pkt. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 47 z 119 punktami, a trzecie ex aequo Szkoła Podstawowa nr 8 i Szkoła Podstawowa nr 42 gromadząc 90 pkt. Najlepszych uhonorowano medalami i pucharami.

Warto dodać, że były to drugie zawody z cyklu czterech przewidywanych w tym roku szkolnym. Odbyły się już zawody w piłce ręcznej,  a odbędą się jeszcze w koszykówce i piłce nożnej.