Archiwum 2011/2012

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej British Council British Council

Zawody pływackie

Zawody pływackie

17 kwietnia 2012 r. odbyły się drugie zawody dla uczniów gdańskich szkół podstawowych z cyklu LUBIMY PŁYWAĆ I W PIŁKĘ GRAĆ

Inicjatorami i organizatorami cyklu zawodów są Rada Dzielnicy Gdańsk-Chełm oraz Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Gdańsku-Chełmie. Tym razem młodzież mogła rywalizować w pływaniu. Miejscem zawodów była Pływalnia MOSiR przy ul. Chałubińskiego w Gdańsku-Chełmie. Zawody odbyły się w ramach realizacji Projektu Respect Your Health Euroschools 2012.

W zawodach wzięło udział blisko 160 uczniów z 12 gdańskich szkół. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców rocznik 2000 (klasy V) i rocznik 1999 (klasy VI), na dystansach 25 metrów stylem motylkowym, grzbietowym i klasycznym oraz 50 metrów stylem dowolnym.

Na koniec wystartowano w sztafetach 4 x 25 metrów stylem dowolnym. W startach udział mogli brać tylko tacy uczniowie, którzy nie są zawodnikami zrzeszonymi i startującymi w zawodach klubowych.

W klasyfikacji drużynowej wygrała Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa gromadząc 121 pkt. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 47 z 119 punktami, a trzecie ex aequo Szkoła Podstawowa nr 8 i Szkoła Podstawowa nr 42 gromadząc 90 pkt. Najlepszych uhonorowano medalami i pucharami.   

Warto dodać, że były to drugie zawody z cyklu czterech przewidywanych w tym roku szkolnym. Odbyły się już zawody w piłce ręcznej,  a odbędą się jeszcze w koszykówce i piłce nożnej.