Zasady organizacji lekcji wychowania fizycznego - Pływalnia GOS - u

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE godzina 7.00

6.45 – przyjście uczestników do szatni szkolnej

6.50 – przejście na pływalnię wraz z nauczycielem dyżurującym z szatni szkolnej

6.55 – wydanie przez prowadzącego zajęcia nauczyciela kluczyków do szafek w szatni pływalni.

Sprawdzenie listy obecności, przebieranie się uczestników.

7.00 – rozpoczęcie zajęć na niecce pływalni

7.45 – zakończenie zajęć na niecce pływalni, przebieranie się uczestników, sprawdzenie listy obecności

7.55 – przejście uczestników na obiekt szkolny wraz z nauczycielem dyżurującym

PIERWSZA GODZINA LEKCYJNA

7.30 – przyjście uczniów do szatni szkolnej

7.35 – przejście na pływalnię wraz z nauczycielem dyżurującym z szatni szkolnej

7.40 – wydanie przez prowadzącego zajęcia nauczyciela kluczyków do szafek w szatni pływalni.

Sprawdzenie listy obecności, przebieranie się uczniów

7.45 – rozpoczęcie zajęć na niecce pływalni

8.30 – zakończenie zajęć na niecce pływalni, przebieranie się uczniów, sprawdzenie listy obecności

8.45 – przejście uczniów na obiekt szkolny wraz z nauczycielem dyżurującym

KOLEJNE GODZINY LEKCYJNE

Dla zajęć rozpoczynających się na kolejnych godzinach lekcyjnych obowiązuje harmonogram czynności jak dla pierwszej godziny lekcyjnej – rozpoczęcie opieki, przyjęcie uczniów przez nauczyciela wychowania fizycznego i przejście na pływalnię następuje z dzwonkiem na lekcje. Miejscem zbiórki – rozpoczęcia opieki jest wejście na obiekt sportowy – usytuowane na holu kolumnowym.

Zakończenie opieki następuje na holu kolumnowym nie wcześniej niż po dzwonku na kolejną przerwę międzylekcyjną.