Doradca zawodowy

Wyjście na Targi Techniki, Nauki i Innowacji TECHNICON INNOWACJE 2008 oraz Salon Edukacji i Kariery EDUCATIO PLUS 2008

Technicon Innowacje 2008 oraz Educatio Plus 2008

22 października 2008 r. uczniowie Gimnazjum nr 3 uczestniczyli w Targach Techniki, Nauki i Innowacji TECHNICON INNOWACJE 2008 oraz Salonie Edukacji i Kariery EDUCATIO PLUS 2008, zorganizowanym przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku we współpracy z Międzynarodowymi Targami Gdańskimi przy ulicy Beniowskiego 5.

Uczniowie klasy drugiej i trzeciej mieli możliwość poszerzenia wiedzy w zakresie tematu: Odpowiedni kierunek studiów to Twoje miejsce w świecie. Poznali ofertę edukacyjną pomorskich szkół wyższych oraz kompetencje, jakie rozwijają uczelnie techniczne, szczególnie Politechnika Gdańska.

Młodzież zdobyła także wiedzę o możliwościach kariery zawodowej w wojsku i straży granicznej. Uczniowie zapoznali się z cyklem produkcji papieru czerpanego i poznali możliwości wykorzystania tablic multimedialnych w edukacji. Poszerzyli wiedzę z zakresu informatyki, robotyki i możliwości wykorzystania laserów w technice.

Tekst i zdjęcia: Anita Fabrycka
szkolny doradca zawodowy