Wybory! I po wyborach!

1.jpg

25 października br. w naszej szkole odbyły się wybory. Różniły się jednak od zeszłorocznych. W tym roku, bowiem oprócz składu Prezydium Parlamentu Uczniowskiego, wybieraliśmy również Rzecznika Praw Ucznia i Opiekuna Parlamentu, nauczycieli, którzy będą reprezentować sprawy wszystkich uczniów przez określony czas. Emocje były ogromne. Kampania wyborcza przebiegała dynamicznie, kandydaci starali się zachęcić uczniów do głosowania na siebie, by znaleźć się w składzie Parlamentu.

W dniu ciszy wyborczej emocje sięgały zenitu. Wszyscy z niecierpliwością czekali na kolejny dzień i rozstrzygnięcie tak długo wyczekiwanych wyborów. Komisja wyborcza złożona ze specjalnie wybranych uczniów i nauczyciela czuwała na sprawnym i uczciwym przebiegiem wyborów. Wszystkie klasy kolejno oddawały głosy na swoich przedstawicieli, Rzecznika Praw Uczniów i Opiekuna Parlamentu Uczniowskiego. Po paru godzinach głosowanie zakończyło się, a komisja wyborcza zaczęła liczyć głosy.

Każdy z niecierpliwością czekał na ogłoszenie listy zwycięzców wyborów.

Prezydium Parlamentu wyłonione w wyborach 25 października 2016 r. na zebraniu członków uchwaliło, na podstawie ilości głosów otrzymanych przez kandydatów i zatwierdzonych przez Dyrektora Szkoły, skład Prezydium i przydzielono funkcje zgodnie z Ordynacją Wyborczą i Regulaminem Parlamentu Uczniowskiego Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Gdańsku.

Przewodniczącą prezydium została Wiktoria Lesińska z klasy 3i, która w wyborach uzyskała największe poparcie, w wyniku wyborów wewnętrznych Prezydium zastępcą zostali Kuba Rocztejn z klasy 2 e i Maja Stencel z klasy 2 h, funkcje sekretarzy objęły Martyna Ludkowska z klasy 3 a oraz Aleksandra Dąbrowska z klasy 3 e. Fotoreporterem został Marek Jenczyk z klasy 2 d, a Kacper Ciszewski z klasy 2 f odpowiada za publikacje na Facebooku szkolnym.

Skład Prezydium Parlamentu Uczniowskiego:

1. Jakub Grzeszczyk 1 f
  2. Tadeusz Baziuk 1 e
  3. Magdalena Kędra 1 f
  4. Małgorzata Graczyk 1 h
  5. Zuzanna Dejewska 1 i
  6. Tomasz Pawlik 2 c
  7. Marek Jenczyk 2 d
  8. Kuba Rocztejn 2 e
  9. Kacper Ciszewski 2 f
  10. Maja Stencel 2 h
  11. Martyna Ludkowska 3 a
  12. Marcin Dajnowicz 3 d
  13. Aleksandra Dąbrowska 3 e
  14. Zuzanna Zalewska 3 g
  15. Wiktoria Lesińska 3 i

Lista składu Prezydium PU została ogłoszona na stronie szkoły i w gablotach PU.

Rzecznikiem Praw Ucznia z wyboru uczniów został Pan Andrzej Matyjaszczyk a Opiekunem Parlamentu Uczniowskiego Pani Dorota Nosowicz. Nominacje przyjęli Państwo w czasie uroczystego Apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę w dniu 10 listopada 2016 roku.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy owocnych kadencji!

Martyna Ludkowska z klasy 3 a