Archiwum 2016/2017

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

Wolontariat w szkole

20161202_113406.jpg

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma ,lecz przez to, czym się dzieli z innymi”

Jan Paweł II

 W naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu pod hasłem „Razem łatwiej – wolontariat”, Caritas i  „Klub Dobrych Serc”. Podczas wielu akcji staramy się ,aby uczniowie byli pełni zaangażowania i kierowali się wrażliwością i troską o drugiego człowieka. Wszyscy chętni niosą bezinteresowną pomoc i służą potrzebującym.

W tym roku szkolnym, w październiku, obchodziliśmy Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”, które nawiązywało do trwającego Roku Miłosierdzia. 9 października we wszystkich parafiach odbyła się zbiórka funduszy dla uzdolnionej młodzieży. Na Długim Targu chętni uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły w żółtych chustach i koszulkach zbierali fundusze  na program Stypendialny Fundacji, którym obecnie jest objętych 2300 młodych ludzi z całej Polski.

W ciągu całego roku wielu uczniów naszej szkoły bierze aktywny udział w akcji „Nakręć się”, „Podaruj mi Pieluszkę” i „Akcji Mikołajkowej”- ofiarowując prezenty dla Dzieci Chorych i Osieroconych.

W szybkim tempie udało nam się zapełnić dwie duże beczki z nakrętkami, zebrać wiele paczek z pieluszkami, chusteczkami i książeczkami dla osób potrzebujących z hospicjum. Najwięcej radości przyniosła nam zbiórka „pluszaków” od wielu uczniów i nauczycieli naszej szkoły dla chorych dzieci. Zebraliśmy ponad 60 pięknych zabawek, które na pewna umilą święta wielu rodzinom.

Podczas zebrań z rodzicami zespół zajmujący się wolontariatem organizuje słodki poczęstunek dla rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Przed świętami Bożego Narodzenia wolontariusze biorą również udział w sprzedaży kartek i ozdób świątecznych wykonanych własnoręcznie przez uzdolnionych uczniów. Fundusze ze sprzedaży pysznych ciast  upieczonych przez uczniów i nauczycieli zostaną przekazane chorym z hospicjum im ks. E. Dutkiewicza.

Z całego serca dziękujemy za pomoc i wsparcie

Dyrekcji,  Nauczycielom, Uczniom i Pracownikom naszej szkoły!!!

Zespół wolontariatu