Wolontariat w szkole

20161202_113406.jpg

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma ,lecz przez to, czym się dzieli z innymi”

Jan Paweł II

W naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu pod hasłem „Razem łatwiej – wolontariat”, Caritas i  „Klub Dobrych Serc”. Podczas wielu akcji staramy się ,aby uczniowie byli pełni zaangażowania i kierowali się wrażliwością i troską o drugiego człowieka. Wszyscy chętni niosą bezinteresowną pomoc i służą potrzebującym.

W tym roku szkolnym, w październiku, obchodziliśmy Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”, które nawiązywało do trwającego Roku Miłosierdzia. 9 października we wszystkich parafiach odbyła się zbiórka funduszy dla uzdolnionej młodzieży. Na Długim Targu chętni uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły w żółtych chustach i koszulkach zbierali fundusze  na program Stypendialny Fundacji, którym obecnie jest objętych 2300 młodych ludzi z całej Polski.

W ciągu całego roku wielu uczniów naszej szkoły bierze aktywny udział w akcji „Nakręć się”, „Podaruj mi Pieluszkę” i „Akcji Mikołajkowej”- ofiarowując prezenty dla Dzieci Chorych i Osieroconych.

W szybkim tempie udało nam się zapełnić dwie duże beczki z nakrętkami, zebrać wiele paczek z pieluszkami, chusteczkami i książeczkami dla osób potrzebujących z hospicjum. Najwięcej radości przyniosła nam zbiórka „pluszaków” od wielu uczniów i nauczycieli naszej szkoły dla chorych dzieci. Zebraliśmy ponad 60 pięknych zabawek, które na pewna umilą święta wielu rodzinom.

Podczas zebrań z rodzicami zespół zajmujący się wolontariatem organizuje słodki poczęstunek dla rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Przed świętami Bożego Narodzenia wolontariusze biorą również udział w sprzedaży kartek i ozdób świątecznych wykonanych własnoręcznie przez uzdolnionych uczniów. Fundusze ze sprzedaży pysznych ciast  upieczonych przez uczniów i nauczycieli zostaną przekazane chorym z hospicjum im ks. E. Dutkiewicza.

Z całego serca dziękujemy za pomoc i wsparcie

Dyrekcji,  Nauczycielom, Uczniom i Pracownikom naszej szkoły!!!

Zespół wolontariatu