Wycieczki szkolne KT Alpino

Wieżyca 2016

Wieżyca 001.jpg

16 stycznia 2016 roku członkowie Klubu Turysty „Alpino” oraz uczniowie klas turystycznych naszego gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Wieżycy i Szymbarka.

Po spotkaniu przed Gimnazjum nr 3 w Gdańsku rozpoczęliśmy podróż Pomorską Koleją Metropolitalną poprzez Żukowo Wschodnie (przesiadka) do stacji Wieżyca PKP.

Za oknem przesuwał się bajkowo wyglądający zimowy las, oszronione drzewa, zasypana śniegiem trawa, a w śniegu odciśnięte ślady zwierzą lub ludzi.

Z naszymi przewodnikami ruszyliśmy czarnym szlakiem „Szymbarskim” w kierunku Wieżycy (328,6 m. n.p.m.) – najwyższego wzniesienia nie tylko na Kaszubach, ale całym Niżu Środkowowschodnim. Z platformy widokowej im. Jana Pawła II roztaczał się rozległy widok na jeziora tzw. Kołka Raduńskiego i Wzgórza Szymbarskie.

Przeszliśmy 10 km i na koniec dotarliśmy na stok narciarski Wieżyca – Koszałkowo, gdzie skorzystaliśmy ze snowtubingu albo zjeżdżaliśmy na własnych jabłuszkach.

Ze stacji PKP Krzeszna ponownie koleją metropolitalną wróciliśmy do Gdańska.

Wycieczka bardzo mi się podobała. Mam nadzieję, że jeszcze nieraz wybiorę się na taki wyjazd.

Zuzanna kl. I

.