Archiwum 2016/2017

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

Warsztaty z ratownictwa z psem Diverem

1.jpg

We wtorek, 3 listopada 2016 klasy 1F, do której należę, i 1i uczestniczyły w zajęciach z ratownictwa wodnego. Na warsztatach towarzyszył nam Diver.

Diver jest psem ratowniczym z uprawnieniami funkcjonariusza państwowego. Jego właściciel, prowadzący zajęcia twierdzi że to ‘aż pies’. Diver jako jeden z dwóch psów potrafi wejść na molo w Brzeźnie z wody za pomocą liny, pomaga mu w tym jego pan. Diver jest tegorocznym zdobywcą ‘Pucharu Polski Psów Ratowniczych’.

Na zajęciach zobaczyliśmy, jakie wspaniałe umiejętności posiada Diver. To niesamowite czworonożne stworzenie stworzyło ze swoim panem niesamowitą więź , którą przedstawili na warsztatach. Diver umie wiele sztuczek.

Na zajęciach nauczyliśmy się korzystać z trzech przyrządów ratowniczych: koło, bojka, rzutka. Na drugiej godzinie lekcyjnej odbył się Kurs Pierwszej Pomocy. Przyswoiliśmy wiedzę, jak zdjąć rękawiczki i nie ubrudzić się krwią. Przeprowadziliśmy RKO czyli resuscytację krążeniowo-oddechową. Na koniec zajęć uczyliśmy się wiązania węzłów żeglarskich.

            Gdy zajęcia się skończyły, każdy mógł pogłaskać Divera.

Bardzo mi się podobało, to, co zobaczyłem, ale przede wszystkim nauczyłem się wielu ciekawych rzeczy.

Kacper Jagła 1F