Warsztaty - Szkodliwość palenia papierosów

P1030999.jpg

24 listopada 2017 roku przedstawiciele klas siódmych i drugich gimnazjum wzięli udział w warsztatach na temat szkodliwości palenia papierosów przeprowadzonych pod opieką nauczyciela geografii, biologii i chemii. Na początku zajęć obejrzeli prezentację multimedialną zawierającą informację, m.in. jakie choroby, poza chorobami płuc, mają związek z paleniem papierosów, co to jest tzw. „tytoniowa twarz” oraz ile i jakie substancje rakotwórcze znajdują się w dymie tytoniowym.

W kolejnej części uczniowie pracowali warsztatowo. Grupy musiały odpowiedzieć na pytania: ”Co powinniśmy wiedzieć o paleniu tytoniu ?”, „Jakie są skutki palenia papierosów?” oraz „Jakie korzyści wynikają ze zdrowego trybu życia, czyli pozbawionego palenia wyrobów tytoniowych?” Na koniec zajęć prezentowali swoje prace na forum całej grupy.

Uczniowie zapamiętali wiele informacji prezentowanych przez nauczycieli. Sami wypracowali dużo ciekawych wniosków, którymi podzielili się podczas zajęć.