Warsztaty „Wiem- egzamin gimnazjalny jest dla mnie ważny!

14195358_714540802031584_7479119898165801902_o.jpg

W dniach 14-18.11.2016 r. wychowawcy klas III przeprowadzili w swoich klasach warsztaty pn. „Wiem- egzamin gimnazjalny jest dla mnie ważny!  Ich celem było zmotywowanie uczniów do osiągania wysokich wyników na egzaminie gimnazjalnym.

Młodzież zastanawiała się, w jaki sposób może się do niego dobrze przygotować.  Określiła  zarówno zasoby ( mocne strony, zainteresowania, umiejętności, zdolności), jak również obszary niewiedzy, które wymagają poprawy. Podczas pracy w grupach uczniowie odpowiedzieli na pytanie: „Czy warto zdać egzamin gimnazjalny?”. Wszystkie odpowiedzi były twierdzące, gdyż gimnazjaliści zdają sobie sprawę z tego, że uzyskane przez nich dobre wyniki z egzaminu są gwarancją dostania się do wymarzonej  szkoły ponadgimnazjalnej.

Efekty pracy warsztatowej zostały umieszczone na gazetkach szkolnych - uczniowie mogą więc do nich sięgać, by motywować samych siebie do optymalnego przygotowania do egzaminu gimnazjalnego.

Barbara Ruksztełło-Kowalewska