Uroczyste lekcje - Golgota Wschodu

21728061_878913528927643_4316891022699410865_n.jpg

Zgodnie z wieloletnią tradycją w tygodniu poprzedzającym rocznicę agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939 roku w szkole odbyły się uroczyste lekcje pt. „Golgota Wschodu”. Lekcje miały uroczysty charakter. Odbyły się w specjalnie na tą okoliczność przygotowanym holu kolumnowym. Składał się na nie krótki wykład wprowadzający, pieśń Jacka Kaczmarskiego oraz świadectwo dwóch pań, które w dzieciństwie zostały wywiezione na Sybir i przeżyły tam sześć lat. Ojcowie obu pań zostali zamordowani w Katyniu.

W lekcjach wzięli udział wszyscy uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej i uczniowie wszystkich klas I liceum. Lekcje były wprowadzeniem i zaproszeniem do udziału uczniów w uroczystości pod pomnikiem Golgota Wschodu 17.09.2017 na cmentarzu łostowickim w Gdańsku.