UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

14141760_700304510136995_4205381017854317308_n.jpg

Dzisiaj było bardzo uroczyście. Po Mszy św. w parafialnych kościołach na Chełmie uroczystość przeniosła się do auli szkoły, gdzie Pan Dyrektor serdecznie przywitał wszystkich wychowawców i nauczycieli oraz uczniowską brać. Szczególnie ciepłe słowa skierował do najmłodszych, którzy po raz pierwszy przekroczyli w tym dniu progi naszego gimnazjum. Również przedstawiciele Parlamentu Uczniowskiego, wraz z jego opiekunem Panią Dorotą Nosowicz, życzyli wszystkim zebranym zdrowia oraz zapału do pracy, a także radości, którą przynosi każdy nowy dzień. Przedstawieni zostali także wszyscy wychowawcy klas. Uroczystość zakończyła się rozdaniem wychowawcom dzienników lekcyjnych. Mamy nadzieję, że znajdą się w nich same dobre stopnie.

Ostatnim i tradycyjnym elementem uroczystości było spotkanie w salach lekcyjnych, podczas którego wychowawcy klas zapoznali uczniów z aktualnym planem lekcji, a także omówili najważniejsze sprawy bieżące. Natomiast pierwszoklasiści poznali budynek szkoły, rozmieszczenie sal lekcyjnych oraz ogólną organizację życia szkolnego.

W tym roku szkolnym 2016/2017 w Gimnazjum nr 3 są 32 oddziały klasowe, 846 uczniów przemierzy korytarze szkolne, a 89 nauczycieli będzie rozdawało uśmiech i służyło wiedzą, doświadczeniem i dobrym słowem.