Tydzień Edukacji Globalnej

1.jpg

Działania w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej odbywały się w tym roku szkolnym pod hasłem "Przyszłość świata zależy od nas" i obejmowały całą społeczność szkolną.

Dzieci z klas 0, 1 i klas 7 SP oraz  2 i 3 gimnazjalnych wykonywały prace plastyczne techniką dowolną w ramach konkursu na temat "Przyszłość świata zależy od nas"  Wytwory pracy uczniów można podziwiać na wystawie przygotowanej w holu szkoły. Zwycięzcy otrzymają nagrody dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców naszej szkoły.

Młodzież licealna uczestniczyła 21 listopada 2017 r (wtorek) w grywalizacji  "Na fali globali" organizowanej w ramach działań TEG przez Vi LO w Gdańsku. Nasz drużyna przygotowała zadania dotyczące jednego z 17 celów zrównoważonego rozwoju "Koniec z ubóstwem", jak również rozwiązywała zadania przygotowane przez przedstawicieli innych szkół województwa pomorskiego.

W tygodniu tym uczniowie klas 7 oraz 2 i 3 brali również udział w lekcji otwartej na temat "Przyszłość świata zależy od nas", którą przygotował p. Andrzej Matyjaszczyk - nauczyciel historii.

Żanetta Jaworowska