Archiwum 2016/2017

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

Tryptyk Patriotyczny

20161108_105727.jpg

W dniach poprzedzających Narodowe Święto Niepodległości w szkole zostały podjęte działania mające na celu przygotowanie uczniów do świadomego uczestniczenia w obchodach kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasza Ojczyznę.

W dniach 8 i 9 listopada wszyscy uczniowie szkoły wzięli udział w uroczystej lekcji historii. Temat lekcji brzmiał „Drogi do niepodległości”. Zajęcia były wprowadzeniem do tematów objętych podstawa programową, realizowanych na lekcjach historii w klasie trzeciej. Uczniowie zostali zapoznani działaniami podejmowanymi przez naszych przodków w celu odzyskania niepodległości w XIX i Na początku XX wieku. Lekcja odbywała się w specjalnie przygotowanej i udekorowanej części szkoły. Zajęcia były wzbogacone wyświetlanymi na ekranie obrazami i odtwarzanymi piosenkami patriotycznymi.

10 listopada wszyscy  uczniowie wzięli udział w uroczystych apelach z okazji święta. W części oficjalnej  apelu chór szkolny i wszyscy uczniowie odśpiewali Hymn Narodowy i Marsz I Brygady, odczytano fragment . Dyrektor szkoły wygłosił przemówienie okolicznościowe, wręczył nagrody wyróżnionym uczniom i nominacje nauczycielom wybranym na funkcje Opiekuna Parlamentu Uczniowskie, oraz Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia. W części artystycznej odczytano fragmenty „Księgi narodu Polskiego” Adama Mickiewicza i odezwy Józefa Piłsudskiego do Kompanii Kadrowej. Uczennice laureatki konkursu Piosenki Patriotycznej odśpiewały utwory za które otrzymały pierwsze nagrody dla solistyki i zespołu.

Gośćmi honorowymi uroczystości były dzieci z sąsiadującego przedszkola. Całość uroczystości prowadziła dwójka uczniów członków prezydium Parlamentu Uczniowskiego.

11 listopada jak co roku delegacja szkoły wzięła udział w Paradzie Niepodległości. Wszystkie podjęte działania są częścią szkolnego programu wychowawczego.