Szkolny Konkurs poezji obcojęzycznej

20170224_090511.jpg

24 lutego 2017 r. w Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II odbył się "Szkolny konkurs poezji obcojęzycznej". Organizatorami były: p. Joanna Majewska-Wójcik oraz p. Żanetta Jaworowska. Celem naszego konkursu była popularyzacja poezji obcojęzycznej, propagowanie pięknego, żywego słowa oraz zachęcenie uczniów do systematycznej pracy nad językiem obcym.

Do konkursu przystąpiło 17 uczniów. Uczestnicy deklamowali swoje utwory w czterech nauczanych w naszym gimnazjum językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim i niemieckim. Najwięcej miłośników poezji obcojęzycznej wybrało utwory w języku hiszpańskim, ale byli również sympatycy języka francuskiego, angielskiego oraz niemieckiego. Bardzo ciekawy okazał się pozakonkursowy występ dwóch uczennic naszego gimnazjum, które zaprezentowały wiersz oraz piosenkę w języku rosyjskim.

Jury jednogłośnie wyłoniło czterech zwycięzców w każdej kategorii językowej, przyznanych zostało również 6 wyróżnień.

Nagrodzenie zwycięzców było możliwe dzięki pomocy Rady Rodziców naszej szkoły, która ufundowała nagrody na nasz konkurs.

Wszystkie wystąpienia, a zwłaszcza te nagrodzone, pokazały żywe zainteresowanie młodzieży językiem obcym, a przede wszystkim poezją obcojęzyczną. Uczniowie pokazali kunszt sztuki recytatorskiej i doskonałe umiejętności językowe. Przekonali jury o swoim talencie, a widzów i rówieśników ośmielili do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach recytatorskich!

Tekst i zdjęcia: Iwona Dittmer

Żanetta Jaworowska