Szczęście w dawaniu – Świąteczna paczka: niespodzianka

20161213_162149.jpg

Czy jest ktoś, kto nie lubi otrzymywać prezentów? A jeśli zostają one zapakowane w ręcznie zdobione pudełka i podarowane od serca w okresie świątecznym, to nie sposób nie wyobrazić sobie radosnego spojrzenia i uśmiechu obdarowanych nimi dzieci oraz młodzieży. I tym samym przekonać się, jak wiele szczęścia jest w dawaniu. Bo tak przedstawia się logika miłości.

Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 3 odnieśli pełny sukces. Pełny, gdyż po raz 7. (to zaś symbolizuje owa liczba) podjęli wyzwanie udziału w akcji „Świąteczna paczka – niespodzianka” i wywiązali się z niej znakomicie, czyniąc dar serca dla podopiecznych Fundacji „Droga”. Cała akcja przebiegała w kilku odsłonach. Do zadań uczniów należało przynieść do szkoły kolorowo ozdobione pudełka, a także prezenty, które miały je wypełnić.

Na dzień pakowania wyznaczono 13 grudnia br.. Wcześniej swój nieoceniony wkład w to dzieło wniósł Parlament Uczniowski, którego uczniowie, pod aktywnym i „muzycznym” przewodnictwem Doroty Nosowicz, 9 grudnia tego roku zbierali słodycze, odwiedzając poszczególne sale lekcyjne. Trzecią już odsłoną całego wydarzenia był kosz w pokoju nauczycielskim, wystawiony przez Annę Zakrzewską, nader szybko tracący określenie „pusty”.

Tak, jak zawsze solidarnym wysiłkiem, 19 grudnia br. udało się przekazać Fundacji 85 wypełnionych oraz 16 jeszcze czekających na prezenty udekorowanych paczek dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych.

Wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom, w tym Parlamentowi Uczniowskiemu, Klubowi Dobrych Serc, Szkolnemu Kołu „Caritas”, należy się słowo ogromnego podziękowania.