Wycieczki szkolne KT Alpino

Świbno - Sobieszewo

7 listopada 2015 roku odbyła się wycieczka piesza  na Wyspę Sobieszewską.

W wyprawie udział wzięli chętni uczniowie klas trzecich oraz klas turystycznych I K i II K.

Spotkaliśmy się przed szkołą o godzinie 8.15 i po zbiórce przejechaliśmy tramwajem na przystanek ‘Brama Wyżynna”, gdzie przesiedliśmy się do autobusu linii 112. Wysiedliśmy w Świbnie.

Nasi przewodnicy pan Mariusz Albecki oraz pan Sławomir Rut opowiedzieli nam historie tworzenia się ujścia Wisły. Dowiedzieliśmy się, że kiedyś Wisła uchodziła do morza w Gdańsku – Nowym Porcie, ale ponieważ często następowały powodzie i zapiaszczanie portu zdecydowano się na utworzenie Przekopu.

Ruszyliśmy początkowo wzdłuż Przekopu Wisły, potem szlakiem zielonym prymy las po wzniesieniach wydmowych. Na postój zeszliśmy na plażę w miejscowości Orle (z koleżankami znalazłyśmy bryłki bursztynu) Czas mijał bardzo szybko i po przejściu 10 km dotarliśmy nieco zmęczeni i obolali do Sobieszewa. Jeszcze tylko przejście mostem pontonowym i powrót autobusem.

Wycieczka bardzo mi się podobała, ponieważ mogłam spędzić wolny czas z nowymi znajomymi. Pewnie jeszcze nie raz wybiorę się na wycieczkę pieszą.

Weronika z klasy I