Pożegnanie absowlentów

1.JPG

Zgodnie z tradycją szkoły zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się uroczystą mszą świętą. 23 czerwca br. o godzinie 13.45 uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami zgromadzili się w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gdańsku, by wspólnie modlić się podczas mszy świętej dziękczynnej.

Następnie uczniowie udali się do szkoły, gdzie w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów. Wielu znamienitych gości zaszczyciło swoją obecnością tę ważną dla społeczności szkolnej uroczystość: pan Marek Bumblis – Radny Miasta Gdańska, pani Teresa Wasilewska – Radna Miasta Gdańska, pani Hanna Śliwa-Wielesiuk – Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich w Gdańsku, pani Cecylia Riedl – członek Zarządu Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich w Gdańsku, pan Marian Menczykowski – Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Chełm, pani Elżbieta Hułas – Zastępca Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Chełm, pani Stefania Lidzbarska – wicedyrektor VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, pan Grzegorz Rolecki – zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców Gimnazjum nr 3 w Gdańsku. Prowadzący uroczystość pani Izabela Groszewska i pan Ireneusz Kotlik powitali także dyrektora gimnazjum pana Marcina Hintza oraz wicedyrektorów: panią Katarzynę Wilczyńską i panią Jolantę Tylman. Licznie przybyli także rodzice trzecioklasistów.

Kończąc naukę w Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Gdańsku, uczniowie złożyli ślubowanie, w którym zobowiązali się sławić dobre imię gimnazjum, czcić wartości „Bóg – Honor – Ojczyzna”, szanować drugiego człowieka i pomagać mu. Zgodnie z tradycją szkoły przekazali symbole wartości oraz sztandar szkoły swoim młodszym koleżankom i kolegom.

W trakcie uroczystości w szczególny sposób uhonorowani zostali uczniowie, którzy wykazali się wysokimi wynikami w nauce, wzorowym zachowaniem, sukcesami w konkursach oraz pracą na rzecz środowiska szkolnego i innych osób. Tytuł „Absolwenta Roku” Rada Pedagogiczna przyznała: Marcinowi Dajnowiczowi z klasy III d, Aleksandrze Dąbrowskiej z klasy III e, Joannie Gałązce z klasy III i oraz Laurze Kosel z klasy III h. Następnie wyróżnieni zostali uczniowie, którzy uzyskali maksymalne wyniki podczas tegorocznego egzaminu gimnazjalnego, a także uczeń Patryk Szeniman z klasy III e, który uzyskał najwyższą frekwencję. Pan dyrektor Marcin Hintz wręczył świadectwa z wyróżnieniem i nagrody uczniom, którzy osiągnęli średnią ocen 4,75 lub wyższą i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Wychowawcy z dumą gratulowali swoim podopiecznym wspaniałych osiągnięć. Dyplomy i nagrody otrzymali także uczniowie, którzy zdobyli laury w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz wyróżniający się sportowcy.

Uczniowie klas trzecich ze wzruszeniem dziękowali swoim wychowawcom. Z aplauzem przyjęli upominki przygotowane przez młodszych kolegów. Niejednym łza zakręciła się w oku w trakcie programu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów pod kierunkiem pani Elżbiety Bieleckiej-Cimaszkiewicz i pana Bartłomieja Łyzińskiego.

Drodzy Absolwenci, życzymy Wam wielu sukcesów na kolejnych etapach kształcenia!