POMOC NA "007"

15450936_159532924522875_975343252_n.jpg

21 listopada oraz 7 grudnia 2016 roku w naszej szkole miały miejsce centralne wydarzenia obchodów Dnia Tumbo, dnia poświęconego wsparciu dzieci i młodzieży, które przeżywają żałobę po śmierci bliskiej osoby. W ów listopadowy poniedziałek obowiązywał strój w kolorze pomarańczowym, który symbolizował nadzieję i jednocześnie był odniesieniem do słonika Tumbo, bohatera bajki dla najmłodszych o problemie śmierci w rodzinie. Nosząc pomarańczowe ubrania, uczniowie wyrażali solidarność z cierpiącymi.

Dodatkowo w tym celu wolontariusze rozdawali naklejki słonika na tle przygotowanej wcześniej wystawy, ukazującej uczucia towarzyszące doświadczającym rozstanie. Temat uczuć i przeżyć również był tematem lekcji wychowawczych we wszystkich klasach, w dniach 15-18 listopada br..

Momentem kulminacyjnym obchodów stał się, przygotowany przez uczniów, "pomarańczowy" kiermasz ciast i ciasteczek, w trakcie którego zebrano pieniądze na pomoc materialną i psychologiczną dla przeżywających żałobę (7 grudnia). W to pełne otwartych i gorących serc dzieło pomocy, trwające podczas spotkań z rodzicami i opiekunami, włączyli się wszyscy tworzący społeczność Gimnazjum nr 3: uczniowie, rodzice oraz nauczyciele i pracownicy. Wspólnym wysiłkiem i nieocenioną ofiarnością udało się zakończyć kwestę zebraniem kwoty 700, 07 złotych. Przypadek? "Siedem" to biblijna liczba pełni, zaś otoczenie jej "zerami" zdaje się sugerować, że chociaż niekoniecznie w służbie jej królewskiej mości, wszyscy jesteśmy zawsze gotowi służyć sobie wzajemną pomocą i wsparciem.