Pielgrzymka - Zlot szkół imienia Jana Pawła II

22136966_887766251375704_1656635451429204679_o.jpg

Uczniowie klas trzecich gimnazjum, przede wszystkim klasy III j i III k w dniach 10-13 października 2017 roku uczestniczyli w pielgrzymce śladami Jana Pawła II, jednocześnie biorąc udział w zlocie szkół imienia Jana Pawła II.

Pierwszego dnia przejechaliśmy do Częstochowy, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy klasztor na jasnej górze, po czym udaliśmy się na nocleg do domu zakonnego z pięknym widokiem na Jasną Górę.

Nazajutrz uczestniczyliśmy w ogólnopolskim zlocie szkół imienia Jana Pawła II, którego kulminacyjnym momentem była msza święta w sanktuarium maryjnym, następnie przejechaliśmy autokarem do Krakowa, gdzie pani przewodnik zachwyciła nas Wawelem oraz głównym miastem, a hejnalista pomachał nam na pożegnanie. Przejazd do Radoczy, nieopodal Wadowic, odbył się już po ciemku. Zakwaterowaliśmy się w domu rekolekcyjnym, zjedliśmy kolację i nastał wreszcie czas na nocne Polaków rozmowy. A wrażeń było mnóstwo…

W czwartek, po śniadaniu, udaliśmy się do muzeum domu rodzinnego Karola Wojtyły w Wadowicach i ruszyliśmy pod Babia Górę. Niestety, ze względu na warunki atmosferyczne weszliśmy tylko na Sokolicę (1367), ale i tak widoki były cudowne. W drodze powrotnej do Radoczy nie mogło zabraknąć pobytu w „Biedronce”.

W piątek, w drodze powrotnej do domu, jeszcze zatrzymaliśmy się w Tyńcu, w najstarszym opactwie dominikanów  w Polsce. Oprowadzał nas po nim mnich - a jeszcze tak niedawno ksiądz i nauczyciel religii w Gimnazjum nr 3 w Gdańsku – Andrzej Hasse.

Wypowiedzi uczestników:

„Wycieczka była bardzo ciekawa. Świetnie się bawiliśmy i dowiedzieliśmy się wiele o naszym Patronie”.

„Bardzo wyczekiwałem tej wycieczki. Oczarował mnie zamek na Wawelu, a widoki na Sokolicy skradły moje serce, mimo nawet złej pogody”.

„Wyjazd był bardzo udany. Poznałam fajnych ludzi, zobaczyłam miejsca, w których wcześniej nigdy nie byłam. Pielgrzymka pozwoliła nam zintegrować się i mam nadzieję, że to nie była ostatnia moja wycieczka w tej szkole”.