Pasowanie uczniów klas pierwszych

1.jpg

5 października br. w Gimnazjum nr 3 odbyło się Pasowanie uczniów klas pierwszych. Jedenaście oddziałów oficjalnie wstąpiło do grona gimnazjalistów.

Na uroczystość, oprócz pierwszoklasistów, Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Rodziców, przybyli zaproszeni goście:

• p. Bogdan Oleszek – Przewodniczący Rady Miasta Gdańska
  • p. Piotr Gierszewski – Radny Miasta Gdańska
  • p. Hanna Śliwa – Wielesiuk – Prezes Stowarzyszenia Rodzina Katyńska
  • p. Irena Witort oraz p. Cecylia Riedl – przedstawicielki Wojewódzkiego Związku Sybiraków
  • p. Barbara Deptała – dyrektor SP Nr 47
  • p. Joanna Bujak – Pietrzela - w imieniu dyrektora SP nr 8, p. Marii Rudnickiej
  • p. Grzegorz Rolecki – zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców Gimnazjum nr 3.

Wszyscy obecni na gali byli świadkami wypowiedzenia słów ślubowania przez uczniów klas pierwszych, a potem złożenia przez ich delegatów pamiątkowych podpisów w Kronice Szkoły. Następnie aktu pasowania na gimnazjalistę każdego pierwszoklasisty, którego dokonali: dyrektor Marcin Hintz, wicedyrektor Katarzyna Wilczyńska oraz wicedyrektor Jolanta Tylman.

Po pasowaniu było kilka przemówień zaproszonych gości, którzy nie szczędzili ciepłych słów dla nowych uczniów Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Gdańsku.

Po głównych uroczystościach nie zabrakło części artystycznej. Uczniowie naszego gimnazjum przygotowali, pod kierunkiem Pani Krystyny Woźniczki – nauczycielki języka polski, szkolny Teleexpress. Reporterki skierowały swoje pytanie do Pana dyrektora Marcina Hintza o oceny w szkole, kiedy sam był uczniem. Odpowiedź była szczera. Reszta szybkich wiadomości była równie imponująca.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom tego ważnego dla naszej społeczności wydarzenia. Niezmiernie cieszymy się, że w murach naszego gimnazjum kształcić będzie się kolejne pokolenie.