Otrzęsiny 2016

DSC_0115.JPG

14 września br. w naszym gimnazjum, odbyła się impreza integracyjna – Otrzęsiny klas pierwszych.

Celem imprezy było pielęgnowanie szkolnej tradycji, integracja uczniów klas I i wprowadzanie ich w życie szkoły również poprzez zabawę, możliwość rywalizacji międzyklasowej sprzyjającej zgraniu zespołów klasowych oraz aktywizacja uczniów do prezentowania swoich uzdolnień.

Głównymi organizatorami tej zabawy byli uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami.

Uczniowie pierwszoklasiści wykazali się umiejętnościami plastycznymi – każda klasa musiała wykonać rysunek kota, ubrano dla kota, a także przygotowywali się do konkurencji wymyślonych przez ich starszych kolegów i koleżanki z klas drugich.

Uczniowie klas pierwszych wykonywali różne zadania, np. matematyczne, ale też odbywał się test na zaufanie, w którym brał udział wychowawca lub wybrany uczeni klasy pierwszej. Należało przeprowadzić wychowawcę przez salę, który miał zawiązane przepaską oczy, apotem musiał narysować portret kota. Zabawy i śmiechu było ogromnie dużo. Test z wiadomości na temat naszej szkoły okazał się niezłym sprawdzianem wiedzy dla świeżo upieczonych pierwszoklasistów. Potem każda klasa pierwsza została zaproszona do przydzielonej klasy drugiej, gdzie kociaki odpowiadały na pytania przygotowane dla profilu każdej klasy.

Podczas Otrzęsin nie było tak strasznie, jak wyobrażali sobie niektórzy z pierwszaków. Na pewno będą długo pamiętali śmieszne sytuacje. Nasze kociaki już za 21 dni staną się oficjalne uczniami naszej szkoły podczas uroczystego Pasowania na gimnazjalistę.