Od Słońca do żarówki

P1030989.jpg

3 listopada 2017 roku uczniowie klas trzecich pod opieką nauczyciela geografii, biologii i chemii wzięli udział w warsztatach ekologicznych ” Od Słońca do żarówki”. Na początku odbyła się dyskusja na temat „ Czym jest energia i do czego jest nam potrzebna”? Potem uczestnicy zajęć obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą źródeł energii, zjawisk związanych z zanieczyszczeniem powietrza atmosferycznego, rodzajów nieodnawialnych źródeł energii, ich zalet i wad.

Uczniowie słusznie zauważyli, że należy więcej korzystać z odnawialnych źródeł energii i podawali przykłady  tzw. ”zielonej energii”. Dyskutowali na temat ich wad i zalet. Podczas warsztatów pracowali z kartami pracy. Prezentowali wyniki swoich prac na forum całej grupy. Analizowali zużycie energii przez urządzenia wykorzystywane w gospodarstwie domowym. Na koniec zajęć zastanawiali się, jakie są sposoby na oszczędzanie energii elektrycznej, aby jak najmniej zanieczyszczać środowisko w którym żyjemy.