Moja szkoła w UE

Moja szkoła w UE - III edycja - 2004/2005

Moja szkoła w UE

III edycja (rok szkolny 2004/2005). Już po raz trzeci nasze gimnazjum przystąpiło do ogólnopolskiego programu "Moja szkoła w Unii Europejskiej".
Od stycznia do kwietnia miały miejsce działania, których celem było pogłębienie wiedzy uczniów na temat szans wynikających z członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Koncentrowały sie wokół nastepujacych tematów:

1. Rola Traktatu Konstytucyjnego, jego znaczenie dla funkcjonowania Unii Europejskiej i poszczególnych krajów członkowskich
  2. Podstawowe wolności oraz system wartości Unii Europejskiej w świetle Traktatu Konstytucyjnego
  3. Zasady kształcenia się młodzieży z państw członkowskich Unii Europejskiej oraz specyfika i znaczenie unijnych programów edukacyjnych
  4. Korzyści wynikające z możliwości kształcenia polskich uczniów w innych państwach Unii

W szkole odbyły się lekcje i konkursy europejskie, wystawy, dyskusje, wydano folder, w Urzędzie Miejskim zorganizowaliśmy konferencję dla Szkolnych Klubów Europejskich gdańskich szkół, młodzież uczestniczyła w europejskich spotkaniach filmowych. Realizacja zaplanowanych zadań była dla wszystkich uczestników bardzo poznawcza i twórcza. Przybliżyła młodzieży zagadnienia związane z edukacją w Unii Europejskiej.

Udział w konkursie zakończył się dla nas wielkim sukcesem. Zdobyliśmy I miejsce w województwie. 31 maja odbyła się w naszej szkole uroczystość rozdania nagród. Mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli władz oświatowych i samorządowych.

Koordynatorzy projektu: Zofia Dziekońska
Sławomir Rut