"Musicie od siebie wymagać,
nawet gdyby inni od Was nie wymagali"
Jan Paweł II

• Jesteśmy szkołą, w której pracuje zespół pedagogów o bardzo wysokich kwalifikacjach i etyce zawodowej, gwarantujący najwyższą jakość nauczania i wychowania.
  • Proponujemy humanistyczny system wartości oparty na chrześcijańskich podstawach.
  • Sprawiamy, że wartość BÓG-HONOR-OJCZYZNA staną się dla ucznia wartościami najwyższymi.
  • Ukażemy uczniom, że kształcenie jest procesem trwającym całe życie. Dobrze ich przygotujemy do podjęcia nauki na wyższym etapie edukacyjnym.
  • Gwarantujemy bogaty i atrakcyjny program nauczania i wychowania dobre, bezpieczne i przyjazne warunki nauki. Każdy uczeń jest dla nas jednakowo ważny.
  • Będziemy mu pomagać, by harmonijnie rozwijał własną osobowość i osiągał sukcesy zgodnie z potrzebami jego możliwościami. Wspólnie z rodzicami wychowamy młodego człowieka, który:
    • umie znaleźć sens życia i cel swego istnienia,
    • samodzielnie wykreuje swoją przyszłość i sprosta wyzwaniom dorosłego życia,
    • szanuje godność każdej osoby ludzkiej,
    • odrzuca przemoc i agresję, a uzależnienia i nałogi są mu obce,
    • racjonalnie i aktywnie wykorzystuje swój czas wolny,
    • świadomie dba o zdrowie własne i innych oraz chroni przyrodę,
    • jest człowiekiem o wysokiej kulturze osobistej i wysokiej kulturze słowa.
  • Uważamy, że nasz wychowanek musi umieć współdziałać z ludźmi. Przygotujemy go do życia w zespole, w rodzinie, w środowisku lokalnym, w ojczyźnie, w zjednoczonej Europie.
  • Będziemy dbać o partnerskie, pełne zaufania i przyjaźni relacje między uczniami, nauczycielami, rodzicami i środowiskiem.