Matematyczny maraton zadań egzaminacyjnych

maraton 3.jpg

29 marca 2017 r. już po raz drugi w tym roku szkolnym odbył się w naszej szkole Matematyczny Maraton Zadań Egzaminacyjnych dla uczniów klas trzecich.

Tym razem „na mecie” stanęły dwuosobowe zespoły, które zmagały się z różnymi rodzajami zadań: wielokrotnego wyboru, typu prawda – fałsz, jak również z zadaniami otwartymi. Uczniowie rywalizowali ambitnie i z dużym zaangażowaniem, a wyniki końcowe świadczyły o wysokim poziomie matematycznych kompetencji.

Maraton Matematyczny to dobry sposób sprawdzenia wiedzy i umiejętności matematycznych przed egzaminem gimnazjalnym. Uczniowie naszej szkoły lubią i cenią sobie ten sposób sprawdzania się, tym bardziej, że pracują zespołowo.

Organizatorki, pani Grażyna Berbeć i pani Alicja Sawicka, mają pewność, że Maraton Matematyczny służy nie tylko rozwojowi matematycznych talentów i integracji młodzieży z klas trzecich, lecz także przyczynia się do uzyskania lepszych wyników z egzaminu gimnazjalnego.

Alicja Sawicka

Grażyna Berbeć