Archiwum 2016/2017

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

Magia kina

magia kina.jpg

11 października 2016 r. odbyła się wycieczka szkolna do Multikina znajdującego się przy Operze Bałtyckiej. Na lekcję kinową oraz film pt. „Gimnazjaliści nie płaczą” zaprosiła uczniów z klas: 1c, 2h, 3c, 3g oraz 3i p. Krystyna Woźniczka. Po skończeniu trzeciej godziny lekcyjnej wyruszyliśmy spod szkoły tramwajem.

Po przybyciu do Multikina mieliśmy około 10 minut dla siebie, a następnie weszliśmy do sali kinowej, zajmując swe miejsca. Parę minut później pojawił się znany aktor, który przeprowadził z nami lekcję.

Wszyscy z zaciekawienie słuchaliśmy jego słów o tym, jak w filmie pojawiają się efekty specjalne oraz jak tworzone są sceny filmowe.

Pod koniec aktor zadał nam kilka pytań związanych z przebytą lekcją, sprawdzając przy tym również naszą uwagę. Następnie rozpoczęła się projekcja filmu pt. „Gimnazjaliści nie płaczą”, który wywołał w nas wielkie emocje. To oparta na bestsellerowej powieści dla młodzieży autorstwa holenderskiego pisarza Jacques\'a Vriensa wzruszająca opowieść o dorastaniu, pierwszej miłości, marzeniach, silnej przyjaźni i walce z ciężką chorobą. To również wiara w samego siebie i drugiego człowieka. Film naprawdę ponadczasowy i wyjątkowy, nie dający o sobie zapomnieć.