Magia kina

magia kina.jpg

11 października 2016 r. odbyła się wycieczka szkolna do Multikina znajdującego się przy Operze Bałtyckiej. Na lekcję kinową oraz film pt. „Gimnazjaliści nie płaczą” zaprosiła uczniów z klas: 1c, 2h, 3c, 3g oraz 3i p. Krystyna Woźniczka. Po skończeniu trzeciej godziny lekcyjnej wyruszyliśmy spod szkoły tramwajem.

Po przybyciu do Multikina mieliśmy około 10 minut dla siebie, a następnie weszliśmy do sali kinowej, zajmując swe miejsca. Parę minut później pojawił się znany aktor, który przeprowadził z nami lekcję.

Wszyscy z zaciekawienie słuchaliśmy jego słów o tym, jak w filmie pojawiają się efekty specjalne oraz jak tworzone są sceny filmowe.

Pod koniec aktor zadał nam kilka pytań związanych z przebytą lekcją, sprawdzając przy tym również naszą uwagę. Następnie rozpoczęła się projekcja filmu pt. „Gimnazjaliści nie płaczą”, który wywołał w nas wielkie emocje. To oparta na bestsellerowej powieści dla młodzieży autorstwa holenderskiego pisarza Jacques\'a Vriensa wzruszająca opowieść o dorastaniu, pierwszej miłości, marzeniach, silnej przyjaźni i walce z ciężką chorobą. To również wiara w samego siebie i drugiego człowieka. Film naprawdę ponadczasowy i wyjątkowy, nie dający o sobie zapomnieć.