KONKURSY i LIGI

I. ORGANIZATOR
Kamila Szczepankiewicz – nauczyciel ZSO nr 7

II. TERMIN I MIEJSCE
Terminy oddawania prac będą podawane na bieżąco przy każdej kolejnej serii pytań. Pytania będą dostępne na stronie internetowej Gimnazjum nr 3.

III. ZAŁOŻENIA
Głównym celem Ligi  jest rozbudzenie u uczniów zainteresowania kulturą, historią oraz zagadnieniami geograficznymi krajów niemieckojęzycznych. Uczniowie odpowiadający na postawione im pytania poszerzą swoją  wiedzę o informacje, jakich nie zdobędą podczas zajęć z języka niemieckiego lub zdobędą je jedynie w bardzo wąskim zakresie. Uczestnictwo w Lidze poza tym uczy samodzielnej i rzetelnej pracy.

IV. TEMATYKA
Uczestnicy, w każdym etapie, mają za zadanie udzielić odpowiedzi na postawione im pytania korzystając z dostępnych sobie źródeł.

V. WARUNKI UCZESTNICTWA
W Lidze JN mogą brać udział uczniowie wszystkich klas Gimnazjum nr 3. Odpowiedzi dostarczają w wyznaczonym terminie do organizatora.

VI. OCENA
Oddane prace (po każdym etapie) organizator ocenia wg skali punktowej. Suma zdobytych punktów we wszystkich etapach informuje o zdobytym  miejscu.

VII. NAGRODY
Najlepsi uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Ponadto wszyscy aktywnie działający w Lidze uczniowie mają szansę poprawić swoją ocenę z języka niemieckiego, co uzależnione jest od wkładu ich pracy i zajętego miejsca.

Do pobrania:

Opis Pobierz