KONKURSY i LIGI

Liga geograficzna

1. Celem Ligi Geograficznej jest wyłonienie Geografa Roku Gimnazjum  nr 3 poprzez rozbudzanie zainteresowań geograficznych uczniów, poszerzenie ich wiadomości, pogłębienie umiejętności korzystania z różnych źródeł wiedzy geograficznej.
  2. W Lidze Geograficznej mogą brać udział uczniowie wszystkich klas Gimnazjum nr 3.
  3. Liga Geograficzna odbywa się w cyklu 6 rund zadaniowych (każda runda po 4 zadania)
  4. Zadania są punktowane: 1 zadanie – 2 punkty, 2 zadanie – 3 punkty,    3 zadanie – 4 punkty, 4 zadanie – 5 punktów.
  5. Uczestnik otrzymując zadania Ligi Geograficznej ma określony termin oddania pracy.
  6. Odpowiedzi oddajemy panu Mariuszowi Albeckiemu w nieprzekraczalnym terminie.
  7. Po terminie prace nie będą przyjmowane (w uzasadnionych przypadkach jeden dzień po terminie, ale odejmujemy 1 punkt)
  8. Udział w Lidze Geograficznej można w każdej chwili przerwać jak też wznowić.
  9. Miejsce w klasyfikacji Ligi Geograficznej określa się na podstawie sumy punktów z poszczególnych rund zadaniowych.
  10. Po każdej rundzie ogłaszana będzie klasyfikacja, poza tym po 6 rundzie – klasyfikacja końcowa.
  11. Uczestnicy, którzy zajmują czołowe miejsca (np. w pierwszej dwudziestce) osiągną sukces geograficzny (będą mieli prawo do uzyskania wyższej oceny z przedmiotu)
  12. Prace wykonujemy samodzielnie.
  13. Nie będą punktowane odpowiedzi składające się z nie opracowanych stron WWW.
  14. Prace noszące znamiona pracy nie samodzielnej, przepisywane od innego uczestnika i kserokopie będą dyskwalifikowane.

Do pogrania:

W przygotowaniu ...