Konkurs Teatrów Szkolnych w Języku Hiszpańskim

IMG_20170302_132547.jpg

Uczniowie Sekcji hiszpańskiej Gimnazjum Nr 3 co roku biorą udział w Konkursie Teatrów Szkolnych w Języku Hiszpańskim, organizowanym przez Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpańskiej w Polsce. Konkurs ma na celu doskonalenie znajomości języka oraz rozwijanie u uczniów zainteresowań teatralnych.

2-3 marca 2017 r. z grupą 19 uczniów wybraliśmy się do Warszawy. Naszym głównym celem był występ koleżanek z 3i, które pod opieką Pani Cristiny Gómez Montes przygotowały się do udziału w konkursie.

Po przyjeździe do Warszawy udaliśmy się do Bielańskiego Centrum Kulturalnego, gdzie oglądaliśmy przedstawienia naszych kolegów i koleżanek z Sekcji hiszpańskich z całej Polski. Znaleźliśmy też czas na pyszny obiad w klimatycznej hiszpańskiej restauracji, a spaliśmy w hostelu, w którym w wystroju były akcenty kultury meksykańskiej.

W piątek, o godzinie 10.00 nasze koleżanki aktorki postawiły pierwszy krok na scenie. Dały z siebie wszystko, a dzielnie pomagali im koledzy „techniczni” z 2i.

Nasza grupa teatralna zrobiła ogromne wrażenie na członkach jury. Pan Radca Joaquín Támara Espot po występie osobiście przyszedł nam pogratulować. Podkreślał, przede wszystkim, poziom językowy uczennic, który nie odstawał od występów licealistów, podziękował również paniom nauczycielkom za ich pracę.

Mikroteatr „La Isla Amarilla” zdobył specjalne wyróżnienie za „jakość i zaangażowanie”.

Z Warszawy wracaliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. Na popularnym portalu społecznościowym, pod zamieszczonym filmikiem z naszego występu czekała na nas niespodzianka. Pogratulowała nam autorka sztuki „La Isla Amarilla” Paloma Pedrero Díaz. Udostępniła również nasz występ na swoim oficjalnym kanale youtube.

Gratulujemy grupie teatralnej, nauczycielom zaangażowanym w projekt i życzymy dalszych sukcesów.