1.jpg

15 listopada 2017 roku, w czytelni naszej szkoły odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Jego celem było doskonalenie techniki czytania, rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa oraz  poznawanie nowości z literatury beletrystycznej. Przeznaczony był dla uczniów klas VII SP nr 3 i przebiegał w dwóch etapach.

Do pierwszego etapu przystąpiły osoby z przygotowanym przez siebie tekstem. Wysłuchaliśmy fragmentów „Mikołajka”, „Hobbita” i „Igrzysk śmierci”. Do drugiego etapu przeszli uczniowie najlepiej czytający, którzy następnie losowali kartki z  fragmentami tekstu książki H. Domańskiej „Śladami gdańskich zabytków”. Komisja składająca się z  nauczycieli języka polskiego i bibliotekarzy wybrała Mistrza Pięknego Czytania  2017 roku, którym została uczennica klasy VII  – Julia. Wicemistrzami zostali: dwóch Jakubów i Maksymilian.

Wszyscy uczniowie spisali się znakomicie, przepięknie przeczytali przygotowane teksty. Każdy z uczestników otrzymał dyplom, a wyróżnieni nagrody książkowe. Organizatorami konkursu była biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielami języka polskiego.