Jasełka Bożonarodzeniowe 2016

„Misja Zbawiciel”

„Na szczęście , na zdrowie, na ten nowy rok,

co by się darzyła pszeniczka i groch,

i w oborze, i w komorze, wszędzie dobrze…”

Takie tradycyjne życzenia usłyszeli widzowie tegorocznych jasełek pod nazwą „Misja Zbawiciel”, które miały nowoczesną, filmowo-teatralną formę.

Podobnie jak w ubiegłych latach w spektaklu brali udział uczniowie i nauczyciele. Przyjemnie było zobaczyć na scenie pedagogów jako: Heroda, Diablice, Śmierć, Asystentów Pana Boga, Kolędników. Uczniowie wcielili się w role: Pasterzy, Maryi i Józefa, Aniołów, Królów, Kolędników i Nastolatków. Świąteczny nastrój przywołały śpiewane przez wszystkich uczestników kolędy oraz magiczna scenografia z aniołami, gwiazdami i choinkami.

Jasełka to wyjątkowe przedstawienie, które jednoczy starszych i młodszych, to okazja, by poznać się lepiej we wspólnym działaniu. Jest to też świetna zabawa, która sprawia, że czujemy zbliżające się święta Bożego Narodzenia, ten wyjątkowy czas, w którym we wszystkich domach brzmią dźwięki kolęd:  „Cicha noc”, „Do szopy, hej, pasterze”, „Gdy śliczna panna”.

Zofia Dziekońska

Krystyna Woźniczka