Archiwum 2016/2017

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

III Spotkania z Janem Pawłem II

IMG_0921.JPG

27.04.2017 przypadła 3 rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II – patrona naszej szkoły. Z tej okazji odbył się program słowno-muzyczny, którego celem było powiązanie przesłania papieża Franciszka z zeszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie z osobą św. Jana Pawła II, który swoim życiem i posługiwaniem pokazał co to znaczy ” Zejść z kanapy, by iść zmieniać świat”.

Papież Franciszek powiedział do młodzieży:

„Kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat, aby „wegetować”, aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi, przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad (…).

Przyjaciele, Jezus jest Panem ryzyka, tego wychodzenia zawsze „poza”. Jezus nie jest Panem komfortu, bezpieczeństwa i wygody. Aby pójść za Jezusem, trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyślałeś, po drogach, które mogą otworzyć nowe horyzonty, nadających się do zarażania radością, tą radością, która rodzi się z miłości Boga”.

Po przywitaniu uczestników i piosence „Nie ścigaj się z miłością”, prowadzący spotkanie przywołali wyżej wymienione słowa, otwierając III Spotkania ze św. Janem Pawłem II. Następnie uczniowie gimnazjum przedstawili etiudę teatralną „Puste krzesła i puste stoły”, a kilkoro uczniów zaprezentowało swoje rozumienie tytułowych słów papieża Franciszka, odczytując przygotowane przez siebie wypowiedzi. Później uczestnicy spotkania obejrzeli film, na którym uczniowie z „tytułowej kanapy” prezentowali interpretacje słów papieża Franciszka. Kolejnym punktem programu była dyskusja panelowa, w której uczniowie chętnie dzielili się ze swoimi rówieśnikami głębokimi przemyśleniami i życiowymi doświadczeniami.

Po wspólnym odśpiewaniu „Barki”, ulubionej pieśni św. Jana Pawła II, wszyscy uczestnicy spotkania podnieśli się z kanap, foteli i krzeseł i zostali uwiecznieni na wspólnym zdjęciu.