II Konferencję Samorządów Uczniowskich "Z Wami, dla Was, o Was"

konferencjaSU (1).jpg

W poniedziałek, 13 lutego 2017 roku przedstawiciele Prezydium Parlamentu Uczniowskiego uczestniczyli w II Konferencji Samorządów Uczniowskich "Z Wami, dla Was, o Was". Spotkanie odbyło się w Europejskim Centrum Solidarności na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska.

Po przyjeździe na miejsce i zarejestrowaniu się przywitali nas koledzy z MRMG oraz Prezydent Miasta Gdańska Pan Paweł Adamowicz. Na temat samorządności w szkole zabrała również głos była Pani Katarzyna Hall, a następnie Pani Monika Kończyk Pomorski Kurator Oświaty. W spotkaniu uczestniczył również Pan Grzegorz Szczuka - Dyrektor Wydziału Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Wysłuchaliśmy ciekawego wykładu dr Olgi Napiontek z fundacji Civis Polonus o możliwościach, działaniach oraz prawach Samorządów Uczniowskich w szkołach. Następnie odbyły się prezentacje działalności wybranych Samorządów Szkolnych oraz prezentacja działalności Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska. Na koniec miała miejsce dyskusja oraz możliwość rozmowy z radnymi MRMG.

Podczas konferencji była bardzo miła atmosfera. Mogliśmy się dowiedzieć wielu nowych rzeczy na temat naszych możliwości jako Parlament Uczniowski oraz czerpać inspiracje od kolegów z innych szkół. Nie wszystkie jednak szkoły, jak się okazało w czasie dyskusji, wykorzystują swoje prawa jako samorząd.

My świetnie radzimy sobie z samorządnością, ale takie spotkania na pewno są inspiracją do nowych działań.

Tekst: Maja Stencel kl. 2 h

Zdjęcia Opiekun PU Dorota Nosowicz