Doradca zawodowy

Giełda szkół ponadgimnazjalnych

Giełda szkół ponadgimnazjalnych 2006

We współczesnym świecie wybór właściwej drogi życiowej nie jest łatwy. Uczniowie klas trzecich gimnazjum muszą wkrótce podjąć jedną z ważniejszych w swoim życiu decyzji- decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Mając świadomość tego, dyrekcja i nauczyciele Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II starają się ułatwić swoim podopiecznym decyzję dotyczącą wyboru szkoły zgodnej z zainteresowaniami i umiejętnościami młodzieży.

Tradycją szkoły jest Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych organizowana każdego roku. 7 marca 2007 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli ponad dwudziestu gdańskich szkół średnich, którzy zaprezentowali bogatą ofertę edukacyjną swoich szkół skierowaną do przyszłych absolwentów gimnazjum.

Wiele szkół przygotowało prezentacje multimedialne. Mogliśmy podziwiać samodzielnie wykonane projekty uczniów. Obejrzeliśmy fragment spektaklu przygotowanego przez uczniów jednej ze szkół, a tancerki flamenco, zachęcające do wyboru klas hiszpańskich w jednym z liceów, wzbudziły powszechne zainteresowanie. Nasi uczniowie zostali obdarowani ulotkami informacyjnymi, dzięki którym łatwiej będzie im dotrzeć do szkoły, która wzbudziła ich zainteresowanie.

Pozostaje im teraz tylko dokonać wyboru, w której ze szkół będą kontynuowali naukę.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Reszka