GIEŁDA SZKÓŁ

ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 7 W GDAŃSKU

z dnia 17 lutego2017 r.

w sprawie:

Giełdy Szkół Ponadgimnazjalnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gdańsku.

Szanowni Rodzice, Wychowawcy klas Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gdańsku, informuję, że w dniu 22 marca 2017 r. w godzinach 12.00 – 15.30 odbędzie się Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gdańsku, adresowana do uczniów klas trzecich naszego gimnazjum. Przewidujemy jedynie zorganizowany udział uczniów w  Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych, tj. uczniowie odwiedzają według ustalonego harmonogramu i trasy, pod opieką wychowawcy, stanowiska poszczególnych szkół ponadgimnazjalnych. Wzorem lat ubiegłych w Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych weźmie udział od 30 do 40 szkół ponadgimnazjalnych z Gdańska oraz wybrane szkoły z Pruszcza Gdańskiego, Sopotu i Gdyni – proponujące unikalną ofertę edukacyjną. Uczniowie klas III Gimnazjum nr 3 będą mieli, zatem pełną możliwość uzyskania informacji niezbędnych do planowania ścieżki rozwoju zawodowego i wyboru drogi kształcenia w szkole ponadgimnazjalnej. Wobec powyższego zwracam się do Państwa z prośbą o motywowanie uczniów do aktywnego udziału w Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych.

Kieruję do Państwa apel o podjęcie decyzji o ograniczeniu wyjść indywidualnych uczniów na inne dni otwarte do szkół ponadgimnazjalnych lub wybranie spotkań promocyjnych organizowanych w godzinach popołudniowych lub w dni wolne od nauki. Jednocześnie informuję, że do końca roku szkolnego pani Anita Fabrycka Szkolny Doradca Zawodowy, będzie organizowała wyjścia szkolne dla naszych uczniów na zajęcia, warsztaty i konferencje dotyczące wyboru dalszego kierunku kształcenia lub zawodu oraz spotkania w szkołach ponadgimnazjalnych i spotkania z pracodawcami w ramach realizacji obowiązku nauki. Pragnę również podkreślić, że zdaniem Rady Pedagogicznej naszej szkoły dbałość o wysoką frekwencję udziału uczniów klas III w zajęciach lekcyjnych będzie miała istotny wpływ na wynik egzaminu gimnazjalnego oraz wynik klasyfikacji końcowej, który jest niezmiernie istotnym kryterium rekrutacji do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej.

Opis Pobierz
KOMUNIKAT NR 6 2017 GIEŁDA SZKÓŁ.pdf KOMUNIKAT NR 6 2017 GIEŁDA SZKÓŁ.pdf