Wycieczki szkolne KT Alpino

Gdynia w grudniu

DSC_0816.JPG

3 grudnia 2016 r. odbył się pierwszy rajd pieszy „Klëka”.  W rajdzie wzięli udział uczniowie  z naszego gimnazjum (członkowie i sympatycy Klubu Turysty „Alpino”) i uczniowie gdańskiego Gimnazjum nr 3.

Wycieczka Szkolna Klëka to wydarzenie turystyczno-rekreacyjne tworzone i organizowane przez Gdański Oddział PTTK (Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego) oraz kierownictwo Pomorskiego Rajdu KLUKA. Główną ideą wydarzenia jest integracja środowiska młodych miłośników turystyki i krajoznawstwa połączona z promocją atrakcji województwa pomorskiego.

Celem sobotniego rajdu było poznanie przez uczniów ciekawostek historycznych związanych z miastem Gdynia. Ważny był również aspekt zdrowotny wycieczki – czyli ruch na powietrzu oraz aktywne spędzenie wolnego czasu.

Kierownikiem wycieczki był p. Mariusz Albecki, o Gdyni bardzo ciekawie opowiadał przewodnik trójmiejski p. Sławomir Rut. Wędrował z nami także p. Dawid Gorajek. Nasza wesoła gromadka liczyła razem 35 osób.

Wyruszyliśmy z przystanku SKM Gdynia Wzgórze Maksymiliana i ruszyliśmy Aleją Józefa Piłsudzkiego na Bulwar Nadmorski, dalej ul. Starowiejską do budynku dworca kolejowego Gdynia Główna. Weszliśmy na trójmiejski szlak turystyczny, którym ul. Wolności  zaczęliśmy wędrówkę po lesie (Witomino - Gdynia Leszczynki) Zakończyliśmy marsz w Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni (Leszczynki), gdzie odbyło się spotkanie turystyczne (dołączyła do nas grupa dorosłych turystów prowadzona przez przewodnika z Klubu Turystów Pieszych „Bąbelki”) było także rozdanie odznak PTTK. Całą trasa liczyła 11 kilometrów. Pogoda była słoneczna, temperatura około 00 C (w lesie leżał świeży śnieg)

Czekamy na kolejny wypad turystyczny, ale to już w Nowym Roku.