Gdański Tydzień Demokracji w naszej szkole

14292259_673799906105674_3361602496464615194_n.jpg

W ramach Gdańskiego Tygodnia Demokracji nauczyciele oraz uczniowie Gimnazjum nr 3 przygotowali liczne działania edukacyjne.

Między innymi, dnia 12 września br. odbyło się 11 lekcji otwartych zatytułowanych „Zrozumieć samorząd”, w których wzięło udział ok. 450 uczniów z naszej szkoły. Prelekcje Pana Andrzeja Matyaszczyka, nauczyciela historii, cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony gimnazjalnej młodzieży  i wychowawców.

„Zrozumieć samorząd” to również lekcje otwarte prowadzone przez nauczycieli naszego gimnazjum dla uczniów z 6 szkół podstawowych. Uczestniczący w prezentacji goście zostali zaproszeni do Urzędu Miasta Gdańska, do sali 107. W jednej z takich lekcji uczestniczył z-ca Prezydenta ds. polityki społecznej Pan Piotr Kowalczuk oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego Pan Grzegorz Szczuka.

Oprócz powyższych działań, we wszystkich klasach gdańskiego Gimnazjum nr 3 w ramach godziny do dyspozycji wychowawcy zrealizowano ciekawą lekcję pt. „Marsz na wybory”, a na lekcjach WOS temat: „Polskie tradycje demokratyczne”. Uczniowie poznali elementy ordynacji wyborczej oraz zasady kampanii. Rozmawiali na temat wyzwań stojących przed polską demokracją, dyskutowali o tym, co zmieniło się w postrzeganiu demokracji na przestrzeni lat.

Ale to nie wszystkie działania…, w czwartek odbyła się debata, którą zorganizowano w naszej szkole w Gdańskim Tygodniu Demokracji.

Tekst: p. Andrzej Matyjaszczyk