Archiwum 2016/2017

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

GALA wręczenia nagród w Międzyszkolnym Konkursie

IMG_20170426_105323.jpg

Kilka tygodni temu, wraz z moją koleżanką pod opieką Pani Doroty Nosowicz, postanowiłyśmy wziąć udział w konkursie Prezydenta Miasta Gdańska pt. „Uczymy się demokracji”. Nie było to łatwe zadanie, spędziłyśmy wiele godzin na ciężkiej, ale i przyjemnej pracy nad prezentacją multimedialną. Przedstawiłyśmy w niej, czym jest „demokracja” i na czym polega ona w naszej szkole. Nasza szkoła bowiem bardzo aktywnie uczestniczyła w Gdańskim Tygodniu Demokracji, a wieńczyła obchody debata, z uczniami 15 gdańskich szkół i Panem Prezydentem Pawłem Adamowiczem. Debata odbyła się w naszym gimnazjum. Demokracja jest czymś niezwykłym i niezbędnym w każdym miejscu, każdej placówce, a także w naszej szkole. Dlatego też postanowiłyśmy pokazać wszystkim, jak nasza „trójka” pielęgnuje owe wartości.

26 kwietnia o godzinie 11 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku odbyła się Gala podsumowująca konkurs. Wraz z delegacją naszego Parlamentu Uczniowskiego udaliśmy się na uroczyste wręczenie nagród. Była to niezapomniana uroczystość, jesteśmy bardzo dumne, że mogłyśmy reprezentować naszą szkołę w tym konkursie, zajmując bardzo dobre II miejsce, w kategorii prezentacja multimedialna. Miałyśmy okazję dowiedzieć się czegoś nowego o demokracji, o tym jak wygląda w oczach młodzieży i nieco młodszych uczniów ze szkół podstawowych.

Podczas prezentacji nagrodzonych prac, mogliśmy poznać zwyczaje innych gdańskich szkół i ich piękne tradycje, związane właśnie z demokracją. Gala oprawiona była wzruszającą częścią artystyczną – pokazem gry utalentowanej uczennicy Gimnazjum nr 2 i odśpiewaniem  wraz z chórem hymnu Unii Europejskiej, Ody do radości.

Była to niewątpliwie kolejna wartościowa lekcja, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła nam tak ważne w dzisiejszych czasach wartości, przygotowując nas do dorosłego życia…

Tekst: Martyna Ludkowska kl. 3 A

Zdjęcia: Marek Jenczyk kl. 2 D

Dorota Nosowicz opiekun PU