GALA wręczenia nagród w Międzyszkolnym Konkursie

IMG_20170426_105323.jpg

Kilka tygodni temu, wraz z moją koleżanką pod opieką Pani Doroty Nosowicz, postanowiłyśmy wziąć udział w konkursie Prezydenta Miasta Gdańska pt. „Uczymy się demokracji”. Nie było to łatwe zadanie, spędziłyśmy wiele godzin na ciężkiej, ale i przyjemnej pracy nad prezentacją multimedialną. Przedstawiłyśmy w niej, czym jest „demokracja” i na czym polega ona w naszej szkole. Nasza szkoła bowiem bardzo aktywnie uczestniczyła w Gdańskim Tygodniu Demokracji, a wieńczyła obchody debata, z uczniami 15 gdańskich szkół i Panem Prezydentem Pawłem Adamowiczem. Debata odbyła się w naszym gimnazjum. Demokracja jest czymś niezwykłym i niezbędnym w każdym miejscu, każdej placówce, a także w naszej szkole. Dlatego też postanowiłyśmy pokazać wszystkim, jak nasza „trójka” pielęgnuje owe wartości.

26 kwietnia o godzinie 11 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku odbyła się Gala podsumowująca konkurs. Wraz z delegacją naszego Parlamentu Uczniowskiego udaliśmy się na uroczyste wręczenie nagród. Była to niezapomniana uroczystość, jesteśmy bardzo dumne, że mogłyśmy reprezentować naszą szkołę w tym konkursie, zajmując bardzo dobre II miejsce, w kategorii prezentacja multimedialna. Miałyśmy okazję dowiedzieć się czegoś nowego o demokracji, o tym jak wygląda w oczach młodzieży i nieco młodszych uczniów ze szkół podstawowych.

Podczas prezentacji nagrodzonych prac, mogliśmy poznać zwyczaje innych gdańskich szkół i ich piękne tradycje, związane właśnie z demokracją. Gala oprawiona była wzruszającą częścią artystyczną – pokazem gry utalentowanej uczennicy Gimnazjum nr 2 i odśpiewaniem  wraz z chórem hymnu Unii Europejskiej, Ody do radości.

Była to niewątpliwie kolejna wartościowa lekcja, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła nam tak ważne w dzisiejszych czasach wartości, przygotowując nas do dorosłego życia…

Tekst: Martyna Ludkowska kl. 3 A

Zdjęcia: Marek Jenczyk kl. 2 D