Festiwal Demokracji – lekcja w Urzędzie Miasta Gdańska

2016-09-14 08.58.44.jpg

W ramach Gdańskiego Tygodnia Demokracji Pan Grzegorz Szczuka Dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku i Dyrektor Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II zaprosili uczniów klas VI szkół podstawowych do udziału w lekcji otwartej zatytułowanej „Zrozumieć samorząd”, poświęconej funkcjonowaniu samorządu terytorialnego, którą moderował Pan Andrzej Matyjaszczyk - nauczyciel historii w Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II.

W lekcji zorganizowanej w Urzędzie Miejskim w Gdańsku uczestniczyło ponad 400 uczniów:

• ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Przyjaciół Ziemi w Gdańsku
  • ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Gdańsku
  • ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Ks. Grzegorza Piramowicza w Gdańsku
  • ze Szkoły Podstawowej nr 47 im. Kaszubskiej Brygady Wojsk Ochrony Pogranicza w Gdańsku
  • ze Szkoły Podstawowej nr 86 w Gdańsku
  • ze Szkoły Podstawowej nr 89 w Gdańsku.

Nasze działania zmierzały do pogłębiania wiedzy uczniów na temat pracy instytucji demokratycznych na przykładzie funkcjonowania Miasta Gdańska. Uczestnicy dowiedzieli się, czym jest samorząd, kto go tworzy, jak działają jego organy i jakie zadania realizuje na szczeblu lokalnym.

Tekst i zdjęcia: Opiekun Parlamentu Uczniowskiego

Dorota Nosowicz