Ewaluacja - analiza porównawcza

Slajd1.JPG

Zgodnie z rozporządzeniem MEN z 27 sierpnia 2015 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz. U. 2015 poz. 1270) jednym z aspektów pracy szkoły jest dokonywanie autorefleksji i analizy własnych działań.  Dlatego zespół nauczycieli do spraw ewaluacji przeprowadził badanie ewaluacyjne, dotyczące wymagania nr 5 „Kształtowane są postawy i respektowane normy społeczne”.

Działanie to ma na celu diagnozowanie potrzeb szkoły i planowanie jej rozwoju. W naszej placówce badanie zostało przeprowadzone w roku szkolnym 2013/2014 na grupie nauczycieli, uczniów i rodziców. Kontynuacja tych działań nastąpiła w roku szkolnym 2016/2017.

Na podstawie uzyskanych wyników zespół ewaluacji dokonał analizy porównawczej, z której wynika, że na przestrzeni 3 lat nastąpiła poprawa efektywności podejmowanych działań szkoły  w zakresie znajomości, kształtowania i respektowania norm społecznych.

Prezentowany raport przedstawia wyniki i wnioski płynące z przeprowadzonych badań.

Kamila Bednarek