Eko - bryza

JAK OCHRONIĆ ŚRODOWISKO?

Mając świadomość, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za to co czynimy, lecz także za to czego nie czynimy (Voltaire), Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Gdańsku we współpracy z instytucjami zajmującymi się ochroną środowiska, a przede wszystkim Zakładem Utylizacyjnym sp.z.o.o. w Gdańsku realizuje Pakiet Edukacyjny Bryza - Jak ochronić środowisko?

Za główny cel postawiliśmy sobie kształtowanie postaw prośrodowiskowych, głównie poprzez przybliżenie zmian zachodzących w środowisku przyrodniczym w wyniku oddziaływania każdego z nas. Pragniemy, aby każdy poczuwał się do odpowiedzialności za działania podejmowane w najbliższym otoczeniu. Jak realizujemy program Bryza?

Program ten realizujemy jako projekt edukacyjny, międzyprzedmiotowy pt. Segregujesz śmieci, budujesz przyszłość wszystkich dzieci. Uczestnicy przedstawienia pt. Rzecz o recyklingu.

Przedstawienie to zostało zaprezentowane dla uczniów i rodziców jako podsumowanie rocznej pracy z projektem. Efekty uczestnictwa w programie:

• Wykonanie mapy pt. Miejsca segregacji odpadów w mojej okolicy
  • Plansze i albumy na temat: Jak radzono sobie z odpadami w dawnych czasach
  • Uczestnictwo w prezentacji multimedialnej pt. Selektywna zbiórka odpadów
  • Zaangażowanie młodzieży, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców w zbiórkę zużytych baterii, tonerów i puszek aluminiowych

Fotografie przedstawiają m. in. prace wykonane na konkurs plastyczny pt. Smutna i wesoła okolica

Tekst: Grażyna Kostecka