Archiwum 2016/2017

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

Dzień św. Patryka

20170317_123528.jpg

W piątek, 17 marca br., obchodziliśmy w naszej szkole Dzień św. Patryka.

Jest to święto narodowe Irlandii, które jest także bardzo popularne w innych krajach anglojęzycznych. Najważniejszą tradycją jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. W wielu miastach Irlandii organizowane są festyny i uliczne pochody, w których dominuje zieleń. Aby uczcić dzień św. Patryka, w wielu krajach na świecie podświetla się lub farbuje znane miejsca na zielono, np. wodospad Niagara, London Eye, rzekę w Chicago, wieżę Eiffla, Krzywą Wieżę w Pizie czy Operę w Sydney.

W naszej szkole także dołączyliśmy do tej tradycji. Cała szkoła została udekorowana w zielone koniczynki, a uczniowie ubrali się na zielono. Na lekcjach angielskiego poznaliśmy kulturę, tradycje i muzykę pochodzącą ze Szmaragdowej Wyspy.