Dzień Patrona naszej szkoły Jana Pawła II

DSC_0226.JPG

XXXVIII Rocznica Pontyfikatu Jana Pawła II była obchodzona przez naszą szkołę bardzo uroczyście.

Na przygotowania do Dnia Papieskiego składały się specjalnie przygotowane lekcje religii, lekcje wychowawcze, trzy konkursy oraz udział uczniów naszej szkoły w Pielgrzymce Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

18 października br. w Bazylice Mariackiej odbyła się Msza Święta z udziałem naszych księży. Po Mszy uczniowie mogli wysłuchać fragmentów pism Jana Pawła II odczytywanych przez nauczycieli naszej szkoły. Następnie Pan Dyrektor Marcin Hintz wręczył uczniom nagrody za udział w konkursach: literackim „Jan Paweł II - Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”, plastycznym „Impresje Papieskie” i „Szkolnym konkursie wiedzy o Janie Pawle II”.

Po Mszy Świętej klasy pierwsze obejrzały prezentację pt. "24 godziny Jana Pawła II w Gdańsku" i udały się z wychowawcami na spacer śladami Jana Pawła II. W poszczególnych miejscach związanych z naszym patronem, uczniowie odpowiadali na zestaw pytań oraz wykonywali zdjęcia. W tej rywalizacji najlepsza okazała się klasa 1F, która zdobyła kosz słodyczy. Klasy drugie udały się do Muzeum Narodowego – oddział Zielona Brama, gdzie obejrzały wystawę pt.: "Lux in Oriente - Lux ex Oriente. Polska i Stolica Apostolska - 1050 lat historii." oraz na spacer z wychowawcą. Klasy trzecie uczestniczyły w zwiedzaniu kościoła św. Brygidy oraz zapoznały się z wystawami prezentowanymi w Muzeum Uphagena, Ratuszu Głównego Miasta i Dworze Artusa. Uczniowie, którzy nie uczęszczają na lekcje religii mogli tego dnia skorzystać z warsztatów "Jana Paweł II – Sylwetka Patrona" organizowanych przez naszą szkołę.

Jolanta Zuchniarz