DNI OTWARTE

539974_788106584675005_6814874518489927691_n.jpg

W ubiegłą sobotę, 1. kwietnia 2017r., w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 odbył się Dzień Otwarty. Jak wiadomo, od września nowego roku szkolnego zacznie działać w naszym zespole ośmioklasowa szkoła podstawowa pod nazwą: Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Gdańsku. Przeprowadzimy do niej nabór i przyjmiemy uczniów do zerówek, klas pierwszych oraz  siódmych. Dlatego też Rodzice, wraz ze swoimi dziećmi, a przyszłymi uczniami, mogli obejrzeć gmach szkoły, jej wyposażenie oraz uczestniczyć w niektórych zajęciach i prezentacjach zapowiadających, z czym zetkną się, gdy do nas dołączą.

Dla przyszłych siódmoklasistów przygotowaliśmy szereg stanowisk, przy których kandydaci do szkoły mogli uzyskać informacje o interesujących ich klasach, a także popróbować swoich umiejętności, zaprezentować możliwości, pochwalić się osiągnieciami albo po prostu uczestniczyć w zabawach i grach. Były hiszpańskie rozsypanki literowe, nauka piosenek, angielska kostka pytań, przystanek literacki, zabawy językowe z książką, warsztaty teatralne i wokalne. Uczniowie zwijali wstęgę Möbiusa, osobiście poznali Pitagorasa, a na zajęciach z chemii i fizyki wykonywali doświadczenia. Były też oczywiście sportowe zmagania – pokaz judo, fitness i piłki ręcznej. Miłośnicy sieci wzięli udział w zajęciach w pracowni komputerowej.

Natomiast przyszli zerówkowicze i pierwszoklasiści oraz ich rodzice mieli możliwość uczestniczenia w lekcjach pokazowych języka  angielskiego, eksperymentach fizyczno- chemicznych, warsztatach plastycznych. Goście oglądali prezentację dotyczącą szkoły, zwiedzili jej budynek, rozmawiali z nauczycielami. Wszystko to umilały słodkości.

1. kwietnia był pięknym dniem,

słońce sprzyjało spacerom, wyjazdom za miasto, ale w naszej szkole nie brakowało gości!

Tekst: Radosław Pruszyński

Zapraszamy na kolejne

Dni Otwarte

we wtorek 25 kwietnia od 15.30 do 17.30

16 maja, również we wtorek od 15.30 do 17.30.