Co w wodzie trzeszczy?

20170321_093008.jpg

W pierwszy dzień wiosny, 21 marca br., klasa 2D wybrała się z wychowawcą-P. Ewą Krawczyk i nauczycielem chemii –P. Małgorzatą Czajkowską do Centrum Hewelianum na warsztaty pt. „ Co w wodzie trzeszczy”? Odbyły się one z okazji Światowego Dnia Wody.

Uczniowie zapoznani zostali z fauną i florą Bałtyku. Dowiedzieli się o różnych gatunkach glonów, ryb, krabów, krewetek, meduz i fok, które możemy spotkać w Morzu Bałtyckim. Oglądali ciekawą prezentację multimedialną poświęconą temu zagadnieniu.

Kolejnym punktem warsztatów był test: ,, Co na dnie trzeszczy”? Był to zestaw pytań dotyczący rodzajów zanieczyszczeń wód oraz czas, po jakim ulegną one rozkładowi.

Ostatnim punktem zajęć było badanie wody zasolenia za pomocą wieloparametrowej sondy 3 różnych próbek. Uczniowie mogli wykorzystać wiedzę zdobytą na lekcjach chemii w praktyce.

Warsztaty były ciekawe. Łączyły wiedzę z przedmiotów przyrodniczych z praktyką.