Archiwum 2016/2017

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Serwis internetowy Radcy ds. Edukacji Hiszpanii Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Rodzina Szkół im. Jana Pawła II UKS Conrad UKS Conrad Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny Program Edukacji Morskiej Program Edukacji Morskiej

Co w wodzie trzeszczy?

20170321_093008.jpg

W pierwszy dzień wiosny, 21 marca br., klasa 2D wybrała się z wychowawcą-P. Ewą Krawczyk i nauczycielem chemii –P. Małgorzatą Czajkowską do Centrum Hewelianum na warsztaty pt. „ Co w wodzie trzeszczy”? Odbyły się one z okazji Światowego Dnia Wody.

Uczniowie zapoznani zostali z fauną i florą Bałtyku. Dowiedzieli się o różnych gatunkach glonów, ryb, krabów, krewetek, meduz i fok, które możemy spotkać w Morzu Bałtyckim. Oglądali ciekawą prezentację multimedialną poświęconą temu zagadnieniu.

Kolejnym punktem warsztatów był test: ,, Co na dnie trzeszczy”? Był to zestaw pytań dotyczący rodzajów zanieczyszczeń wód oraz czas, po jakim ulegną one rozkładowi.

Ostatnim punktem zajęć było badanie wody zasolenia za pomocą wieloparametrowej sondy 3 różnych próbek. Uczniowie mogli wykorzystać wiedzę zdobytą na lekcjach chemii w praktyce.

 

Warsztaty były ciekawe. Łączyły wiedzę z przedmiotów przyrodniczych z praktyką.