„To be or not to be, that is the question”

20171102_112601.jpg

W dniach, 31.10. oraz 2.11.2017 r. uczniowie z klas II d oraz II h mieli przyjemność udać się z wizytą do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. To niesamowite miejsce, inspirowane dawnym teatrem elżbietańskim i jedyne takie na świecie, które zachwyca swoją oryginalną konstrukcją z otwieranym dachem.

Młodzież z naszej szkoły mogła zwiedzić zakamarki teatru, wejść na dach , który w okresie letnim jest tarasem, gdzie wystawiane są sztuki. Uczniowie uczestniczyli w lekcji tematycznej dotyczącej jednego z najwybitniejszych pisarzy literatury angielskiej i reformatorów teatru - Williama Szekspira oraz zostali zapoznani z ciekawostkami o czasach elżbietańskich, o tym jak wyglądała scena w ówczesnym teatrze. Największą atrakcją dzisiejszej wizyty były warsztaty aktorskie. Uczniowie spróbowali swoich sił w aktorskich improwizacjach. Odgrywalisceny z dramatu Szespiar "Romeo i Juia".