3 j w Warszawie

20161124_115837.jpg

Nasza wycieczka do Warszawy rozpoczęła 24 listopada się już o godzinie 5.00  rano, gdy podekscytowani wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w podróż. Droga minęła nam bardzo szybko, a naszym pierwszym przystankiem w stolicy był Cmentarz na Powązkach, gdzie odwiedziliśmy mogiły znakomitych Polaków, między innymi: Czesława Niemena -  wokalisty , Zbigniewa Religi - lekarza, który jako pierwszy dokonał przeszczepu serca, Aleksandra Kamińskiego autora naszej lektury szkolnej \"Kamienie na Szaniec\" i jego bohaterów książkowych: Rudego, Zośki i Alka czy też Juliana Tuwima - pisarza i poety.

Kolejnym przystankiem było zwiedzenie Telewizji Polskiej \"od kuchni\". Oprowadzał nas przewodnik, który opowiedział nam o tajnikach produkcji programów telewizyjnych: jak działa green screen, zwiedzaliśmy studio programu - Pytanie na Śniadanie oraz widzieliśmy gdzie powstaje program \"Jaka to melodia\". Bardzo ciekawym doświadczeniem była wizyta w reżyserce, w której przewodnik opowiedział nam o tajnikach pracy w tym miejscu. Odnowiony gmach TVP wygląda bardzo nowocześnie i niezwykle. Zrobił na nas ogromne wrażenie.

W tym dniu wieczorem, w teatrze Buffo czekała na nas jeszcze jedna atrakcja - musical Janusza Józefowicza współczesnej wersji \"Romeo i Julia\" według Williama Shakespear\'a.

Przedstawienie było piękne, bo pełne muzyki, tańca oraz humoru. Każdy z naszej klasy świetnie spędził ten wieczór. Można by rzec, że siedzieliśmy z otwartymi buziami ze zdziwienia dzięki efektom, muzyce i grze aktorów. Pełni wspaniałych wrażeń wróciliśmy do hotelu.

Następnego dnia rano mieliśmy w planie zwiedzanie  Sejmu RP przy ulicy Wiejskiej. Pani przewodnik pokazała nam różne sale obrad oraz korytarze sejmowe, które widzimy również w telewizji. Niestety, nie spotkaliśmy tu żadnego polityka. Następnie czekał nas spacer Traktem Królewskim, zobaczyliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, a przy pomniku Syrenki Warszawskiej była chwila na rozgrzanie się przy gorącej czekoladzie lub herbacie.

Drugi dzień pełen wrażeń zakończyła wizyta i zwiedzanie Polskiego Radia, po którym oprowadził nas dziennikarz. Bardzo ciekawie opowiadał nam o zawodzie dziennikarza i tajnikach pracy w tym zawodzie. Zwiedzaliśmy studia radiowe i mogliśmy również obserwować prowadzoną na żywo audycję radiową \"Polskie Radio dzieciom\". Wizytę zakończyliśmy obiadem w towarzystwie dziennikarza, po czym wyruszyliśmy w podróż do Gdańska.

Wszystkim moim kolegom i koleżankom bardzo podobał się wyjazd oraz miejsca, które zwiedziliśmy, bo... jest co opowiadać. Czekamy z niecierpliwością na następny klasowy wyjazd.

Ola